Refinancujte Vaš hypoteční úvěr včas! Úrokové sazby jsou nízké!

25.09.2020

Plánujete vlastní bydlení a zvažujete hypoteční úvěr? Nebo už úvěr máte a přemýšlíte o refinancování? Využíjte aktuálně nízké úrokové sazby! Toho můžou využít i zájemci o úvěr, kterým končí fixační období ode dneška do dvou let. Existují banky, které nabízí takzvané dopředné refinancování.

Bohužel stále je mezi námi velké množství lidí, kteří berou na lehkou váhu refinancování hypotečního úvěru a neuvědomují si o kolik peněz můžou za několik let přijít.  

Je opravdu důležité pouze nepodepsat prodloužení fixace u stávající banky ale zjistit možnosti a podmínky u jiných konkurenčních bank. Pokud hypoteční úvěr řešíte sami, vyjednávejte, ano opravdu to lze. Dostanete lepší podmínky! 

I přes to Vám doporučuji využívat služeb kvalitních finančních poradců, kteří zařizují hypoteční úvěry mnoha klientům. Díky tomu pro Vás dokáží zajistit nižší úrokovou sazbu a lepší podmínky. 

Snížení úroku o každou desetinu Vám na konci fixačního období může udělat až několik desítek tisíc Kč.

Při refinancování hypotéky aktuálně kromě získání nižšího úroku lze nastavit i doba fixace. V posledních letech sedmileté i desetileté fixace získávají na oblibě. Úrokové sazby jsou ovšem u těchto delších fixací o něco vyšší. 

Refinancování hypotéky je nutné řešit vždy dopředu. Ve smlouvě je uvedeno datum, do kterého platí sjednaná úroková sazba. Refinancování řešte nejpozději 2 měsíce od konce doby fixace!

Pokud je toto téma u Vás aktuální, kontaktujte mě. Rád Vám doporučím hypotečního poradce zastupující naši švýcarskou společnost Swiss Life Select a uvidíte, zda Vám to dává smysl. 

Zdroj: www.hypoindex.cz