Čím se zabývám?

Pomáhám svým klientům se zprostředkováním obchodů v oblasti nemovitostí v Praze. Soustředím se na pronájmy, prodeje a také vyhledávám vhodné investiční nemovitosti.

Mou specializací na trhu je zprostředkování prodeje a nájemného bydlení menších bytů v Praze.

odhad tržní ceny

Díky mému online zdarma profesionálnímu odhadu tržní ceny nemovitosti dokážete prodat svou nemovitost za výrazně kratší dobu.

prodej nemovitosti

Odstartujme společně prodej Vaší nemovitosti za co nejvyšší reálnou tržní cenu. Mám strategie prodeje pomocí kterých toho docílíme.

pronájmy

Pomohu Vám kompletně s celým procesem zařízení pronájmu Vaší nemovitosti.

vyhledávání vhodné investiční nemovitosti

Vyhledávám nemovitosti prodávající se pod tržní cenou. Tyto nemovitosti Vám doporučím, zprostředkuji koupi nemovitosti a případně zařídím její pronájem, dle Vašich přání.

majetkové poradenství

Za pomoci finančních poradců ze společnosti Fincentrum Vám pomůžeme a ukážeme cestu, jak nakládat s majetkem, aby si v čase uchoval co nejvíce ze své hodnoty a aby svou hodnotu v čase permanentně zvyšoval.

finanční poradenství

Díky mým finančním poradcům ze společnosti Fincentrum a Swiss Life Select dokážeme zařídit komplexní servis financování Vaší nemovitosti (hypoteční úvěr, pojištění,...).

Odhad ceny nemovitosti zdarma

Díky správnému nacenění Vaší nemovitosti profesionálem, dokážete prodat Vaši nemovitost výhodněji. Zjistěte bezplatně kolik peněz můžete za prodej Vaši nemovitosti získat během několika hodin od Vašeho požadavku. 

Nastavení správné tržní ceny nemovitosti je při prodeji jeden z klíčových parametrů, který má mimo jiné velký vliv na celkovou dobu prodeje. Proto je velmi důležité k tomuto parametru přistupovat odborně. 

U realitního businessu platí stejná pravidla jako u každého jiného obchodu. Aby bylo možné začít realizovat obchod, nabídka se musí potkat s poptávkou. To ovšem neznamená, že kupní cena nemůže být nakonec vyšší než je inzerovaná tržní cena nemovitosti. Mám strategii, pomocí které Vám zajistím dosažení nejvyšší možné reálné tržní ceny.  

Pro odhad tržních cen nemovitostí vycházím z více zdrojů, celkově ze čtyř. Díky tomu se můj odhad velmi přiblíží skutečné finální ceně, za kterou nemovitost může být prodána. 

Jakým způsobem provedu odhad tržní ceny nemovitosti?

1) Pro vytvoření odhadu jsou v prvé řadě nutné technické informace o Vaší nemovitosti. Ty získám na základě Vámi vyplněného formuláře níže. 

2) Poté využiji aplikaci "Cenové mapy". Tato aplikace využívá údaje přímo z Katastru nemovitostí a inzertních serverů. Jednoduše tedy mohu zjistit, za kolik a jaké nemovitosti ve Vašem okolí se skutečně prodaly za posledních x měsíců. 

3) Dále využívám program VALUO. Tato aplikace používá ke svým matematickým výpočtům odhadu data z inzertních serverů. Dále jsou data filtrovány a hledány nemovitosti s největší shodou v zadané lokalitě. Poté na základě vlastních zkušeností provedu finální třídění a získávám odhad tržní ceny Vaší nemovitosti včetně minimální  a  maximální tržní ceny. 

4) Na konci celého procesu určení odhadu využívám vlastní zkušenosti z prodeje podobných nemovitostí, firemní databázi a po konzultaci se zkušenými kolegy určuji vhodnou tržní cenu Vaší nemovitosti. 

5) Vypracovaný odhad včetně všech výstupů a podkladů (statistika prodeje v dané oblasti, průměrná doba prodeje, ...) zasílám na Váš email ve formátu pdf. 

Vyplňte formulář níže a získejte zdarma odhad tržní ceny nemovitosti

Ukázka zpracovaného odhadu

Rodinný dům, Kroměříž, ulice Žerotinova

Odhad reálné tržní ceny: 5 100 000Kč

Předpokládaná doba prodeje: 2 měsíce

Zdroj: Cenové mapy, Valuo, zkušenosti, kolegové

Doba zpracování odhadu: 2,5 hodiny

Prodej Vaší nemovitosti

... společně to zvládneme lépe!

Jsem si moc dobře vědom toho, že nemovitost je velmi hodnotná a drahá záležitost pro každého z nás. Často se jedná o naše celoživotní úspory. Většinou je nemovitost to nejdražší, co rodina má. Proto je velmi důležité k tomuto prodeji přistupovat naprosto pečlivě a každý krok důkladně promyslet, zvážit a konzultovat s majitelem nemovitosti. 

Velmi dobře si tedy zvažte, zda chcete jít do rizika a čelit nástrahám v realitním světě sám. Prodej se skládá z několika kroků a pouze dobře nastavený a zvládnutý každý krok procesu Vám zajistí prodání nemovitosti za vysokou cenu v krátkém čase. 

Nikdo z nás nemůže být schopný sám zajistit a pokrýt obchodní, právní a marketingovou část obchodu ve vysoké kvalitě. Proto se soustředím na to, co umím nejlépe, obchodní část a na zbytek si najímám profesionály (fotograf, designer, právní oddělení).

Nyní se podíváme, jakým způsobem já postupuji při prodeji nemovitostí.  

Seznámení se s klientem

Jedná se o první setkání s novým klientem a než vůbec dojde k obchodu, je důležité se vzájemně poznat a zjistit, zda je pro oba případná spolupráce výhodná. 

 • Zjištění potřeb a priorit majitele nemovitosti
 • Osobní prezentace, jakým způsobem prodávám
 • Ukázka analýzy tržní ceny Vaší nemovitosti
 • Návrh strategie prodeje 
 • Podpis zprostředkovatelské smlouvy
 • Kompletace dokumentů

Příprava nemovitosti 

 

V této fázi mám za úkol, za pomoci profesionálního designera, naaranžovat nemovitost tak, aby působila jako magnet. Musí působit příjemným a útulným dojmem a vyvolávat kladné emoce u kupujícího.

Díky vhodnému naaranžovaní nemovitosti docílíme vyšší prodejní cenu a kratšího času prodeje. 

 • Úklid nemovité věci
 • Uspořádání nábytku
 • dovybavení o doplňky
 • odosobnění (odstranění osobních věci - fotografie, předměty denní potřeby, ...).

Příprava prezentace 


Když je nemovitost připravena, povolám na scénu profesionálního fotografa. Ten ví přesně, jak a odkud celou nemovitost nafotit. Fotky musí být naprosto dokonalé, musí vyvolávat pozitivní emoce u kupujících. Fotky jsou nakonec  postprodukčně upravovány. 

U dražších nemovitostí pro prezentaci využívám také dron s kameramanem. Kombinací profesionálních fotografií, záběrů z dronu a natočení krátkého poutavého videa docílíme velkého zájmu o Vaši nemovitost. Emoce prodávají. 

Dále připravím technické údaje o nemovitosti, 3D plánky pro lepší představivost a orientaci v prostoru a poté se vrhnu na text inzerce. 

Text v inzerci musí vždy obsahovat důležité technické údaje, příležitosti dané nemovitosti a blízkého okolí. Vždy se snažím emocionálně zacílit na velký okruh kupujících. Každý kupující musí v textu nalézt důvod, proč bydlet ve Vaši nemovitosti a lokalitě (kvůli sportovnímu vytížení, kulturnímu, či kvůli lesům ,...).

Schválení prezentace a inzerce 


Po připravení prezentace Vaši nemovitosti Vám zasílám návrh na schválení. v případě, že bych na něco důležitého zapomněl, nebo Vy, jako majitel, budete chtít zdůraznit určitý prvek Vaši nemovitosti, rád prezentaci po vzájemné konzultaci upravím. Vy jako majitel, máte vždy poslední slovo.  

Také se společně dohodneme, že Vás budu pravidelně kontaktovat s reportem, jakým způsobem prodej probíhá (kolik zájemců, jejich pocity, nabídky, jaké mají připomínky ...).

Když mám Vámi schválen návrh, Vaši nemovitost inzeruji na 22 realitních portálů. Dále posílám informativní email o nové nemovitosti v nabídce všem poptávajícím z firemní databáze a také provádím lokální marketing nemovitosti ve Vašem okolí pomocí informativních letáků. 

Můžete si být jistí, že Vaše nemovitost bude viděna a nikdo ji nepřehlédne. 

Prohlídka


Ještě před samotnou prohlídkou zjišťuji u zájemců jejich potřeby a zejména způsob financování. Na prohlídku je možné vzít mého finančního poradce z Fincentrum pro zajištění kompletního servisu kupujícího a tudíž zvýšení šancí na zakoupení Vaši nemovitosti. 

Jedná se o nejdůležitější část celého prodeje. Je to první okamžik, kdy klient fyzicky vidí danou nemovitost. Je nezbytné, aby nemovitost byla ve stavu, v jakém byla nafocena. 

Vždy přijedu na prohlídku se 30 minutovým předstihem abych zajistil poslední detaily před samotnou prohlídkou. Vždy tedy: 

 • rozsvítím všechny světla
 • intenzivně vyvětrám
 • postavím na stůl čerstvé květiny pro navození příjemné atmosféry a oživení celého procesu
Doporučuji majitelům nemovitosti aby se prohlídek nezúčastňovali. Pro zájemce je pak snažší vyjádřit své pocity a dojmy přímo na místě, s čímž já mohu dále pracovat.  

Před samotnou prohlídkou zákazníkovi předávám prezentační složku Vaši nemovitosti s veškerými informacemi. 

Při samotné prohlídce ukazuji Vaši nemovitost systematicky a začínám těmi nejzajímavějšími prostory pro vytvoření prvního pozitivního dojmu u zájemců. 

Na konci prohlídky zjišťuji pocity zákazníka a doplňuji pozitiva, proč nemovitost koupit. Následně se domluvíme na termínu další komunikace. 

Atmosféra ve Vaší nemovitosti a profesionální přístup a postup, to vše má pozitivní vliv na zájemce. Díky dodržení výše uvedeného je velká pravděpodobnost, že Vaše nemovitost bude upřednostněna před ostatními. Zároveň také docílíme vyšší tržní ceny a prodeje v kratším čase ale hlavně .. bez Vašich starostí. 

Prověření zájemců


Zájemce bude prověřen v registrech, zda náhodou nebyl trestně stíhán či se nenachází na listu dlužníků. Před podpisem rezervační smlouvy je také nutností zjistit, zda zákazník má dostatek financí na zakoupení Vaší nemovitosti.

Podpis rezervační smlouvy a úhrada zálohy kupní ceny 


Po prověření, zájemce musí podepsat rezervační smlouvu. Poté může být nemovitost stažena z nabídky. 

V rezervační smlouvě jsou zejména uvedeny informace, jakým způsobem bude zákazník financovat nové bydlení a kdy dojde k podpisu kupní smlouvy. 

Dále je také uhrazena záloha kupní ceny na úschovnu. 

Příprava financování, dokumentace a uzavření obchodu


Právní oddělení z Fincentrum Reality pro nás připraví návrh Kupní smlouvy. Po jejím odsouhlasení a zajištění financování koupě dojde k podpisu veškeré potřebné smluvní dokumentace. 

Poté kupující uhradí zbylou kupní část a požádáme o převod vlastnického práva v katastru nemovitostí na kupujícího. 

Po zápisu kupujícího do katastru nemovitostí dojde k vyplacení kupní částky z úschovny na účet prodávajícího.

Předání klíčů novému majiteli 

Když jsou peníze na Vašem účtu, připravíme klíče, předávací protokol a předáme Vaši nemovitost novému majiteli. 

Chcete prodat výhodněji?

Vyplňte nezávazně formulář níže a já Vás budu brzy kontaktovat.

Pronájem 

Přemýšlíte nad pronájmem Vaší nemovitosti? Nechcete mít starosti s inzercí, prohlídkami a s nalezením vhodného nájemníka? Naleznu pro Vás platícího nájemníka za krátkou dobu za nejvyšší možnou cenu na trhu!

První prohlídka a schůzka s Vámi

Nemovitost nejprve společně projdeme. Doporučím Vám možné zlepšení, které zvýší cenu nájmu a atraktivnost Vaši nemovitosti. Dále se pobavíme o Vašich nákladech na chod bytu a jaké byly doposud zálohy na energie. 

Výše nájemného

Z vlastních zkušeností podpořené aktuálními daty tržních cen z databází Vám doporučím výši nájemného. Dále se dohodneme na výše záloh a nastavení kauce. Poté určíme profil nájemníka, kterého si představujete. 

Profesionální fotografie

Když je nemovitost připravena, povolám na scénu profesionálního fotografa. Ten ví přesně, jak a odkud celou nemovitost nafotit. Fotky musí být naprosto dokonalé, musí vyvolávat pozitivní emoce u kupujících. Fotky jsou nakonec postprodukčně upravovány.  

Prezentace

Prezentace Vaší nemovitosti musí být dokonalá, aby splnila naše očekávání. Věnuji velký důraz na její kvalitu. Prezentace musí vyvolávat emoce a působit jako magnet pro zájemce. 

Text v inzerci musí vždy obsahovat důležité technické údaje, příležitosti dané nemovitosti a blízkého okolí. Vždy se snažím emocionálně zacílit na velký okruh zájemců. Každý zájemce musí v textu nalézt důvod, proč bydlet ve Vaši nemovitosti a lokalitě (kvůli sportovnímu vytížení, kulturnímu, či kvůli lesů ,...).

Po připravení prezentace Vaši nemovitosti Vám zasílám návrh na schválení. v případě, že bych na něco důležitého zapomněl, nebo Vy, jako majitel, budete chtít zdůraznit určitý prvek Vaši nemovitosti, rád prezentaci po vzájemné konzultaci upravím. Vy jako majitel, máte vždy poslední slovo.

Také se společně dohodneme, že Vás budu pravidelně kontaktovat s reportem, jakým způsobem proces probíhá (kolik zájemců, jejich pocity, nabídky, jaké mají připomínky ...).

Inzerce

Když mám Vámi schválen návrh, Vaši nemovitost inzeruji na 22 realitních portálů. Dále posílám informativní email o nové nemovitosti v nabídce všem poptávajícím z firemní databáze. Dále provádím lokální marketing Vaši nemovitosti ve Vašem okolí pomocí informativních letáků.

Můžete si být jistí, že Vaše nemovitost bude viděna a nikdo ji nepřehlédne. 

Organizace prohlídek

Jedná se o nejdůležitější část celého procesu. Je to první okamžik, kdy klient fyzicky vidí danou nemovitost. Je nezbytné, aby nemovitost byla ve stavu, v jakém byla nafocena.

Vždy přijedu na prohlídku se 30 minutovým předstihem abych zajistil poslední detaily před samotnou prohlídkou. Vždy tedy:

 • rozsvítím všechny světla
 • intenzivně vyvětrám
 • postavím na stůl čerstvé květiny pro navození příjemné atmosféry a oživení celého procesu

Při samotné prohlídce ukazuji Vaši nemovitost systematicky a začínám těmi nejzajímavějšími prostory pro vytvoření prvního pozitivního dojmu u zájemců. 

Na konci prohlídky zjišťuji pocity zákazníka a doplňuji pozitiva, proč se do Vaši nemovitosti nastěhovat. Následně se domluvíme na termínu další komunikace. 


Nájemní smlouva

Právní oddělení Fincentrum REALITY pro nás připraví Nájemní smlouvu včetně předávajícího protokolu. Po jejím odsouhlasení oběma stranami dojde k podpisu veškeré potřebné smluvní dokumentace.

Předání nemovitosti k pronájmu

Pomohu s předáním nemovitosti, přípravou potřebných dokumentů a v případě potřeby, zajistím pomoc s přepsáním energií na nového nájemce.

Pronajměte svůj byt a získejte pasivní příjem.

Vyplňte nezávazně formulář níže a já Vás budu brzy kontaktovat.

Vyhledání vhodné investiční nemovitosti

... nechte Vaše peníze vydělávat i když spíte ...

Majetkové poradenství 


Za pomoci finančních poradců ze společnosti Fincentrum Vám pomůžeme a ukážeme cestu, jak nakládat s majetkem, aby si v čase uchoval co nejvíce ze své hodnoty a aby svou hodnotu v čase permanentně zvyšoval. 

Všechno začíná naší společnou schůzkou v přítomnosti mého finančního poradce. Cílem je na počátku zjistit Vaší aktuální finanční a majetkovou situaci a dozvědět se více o Vašich budoucích plánech a aktivitách. 

Následně důkladně analyzujeme Vaši situaci a navrhujeme varianty řešení. Tyto řešení Vám poté prezentujeme a dále se o nich bavíme. 

V případě, že Vám navrhované a doporučené řešení dávají smysl, dohodneme se na vzájemné spolupráci. 

Finanční poradenství 

Fincentrum & Swiss Life Select je přední finančně-poradenskou společností v České republice, která poskytuje komplexní finanční služby na nejvyšší kvalitativní úrovni. Je součástí finanční švýcarské skupiny Swiss Life, předního poskytovatele penzijních a finančních řešení v Evropě s tradicí již více než 160 let. Prostřednictvím kvalitních finančních poradců pomáháme soukromým i firemním zákazníkům připravit se na jejich finanční budoucnost. Pomáháme lidem vést život podle vlastních představ.

V České republice působíme prostřednictvím značek Fincentrum a Swiss Life Select.

Naše komplexní finanční poradenství zahrnuje zejména oblasti pojištění, úvěrů, investic a doplňkového penzijního spoření, a to jak pro fyzické osoby, tak pro podnikatele a právnické osoby. Důležitou součástí našich služeb je oblast zaměstnaneckých výhod pro zaměstanavatele.