Novinky

 

S předkupním právem se může setkat kdokoliv z nás a proto bychom měli mít alespoň tušení, co to je, kdy s ním pracujeme a jakým způsobem se s ním nakládá.

Jistě všichni známe situaci, ať už z pohledu pronajímatele nebo nájemníka, kdy dojde k poškození nějakého vybavení bytu a je na stole otázka, kdo uhradí její opravu nebo výměnu. Pojďme se podívat, jak se tyto náležitosti dívá zákon.

Pokud si necháváme postavit nový rodinný dům, měli bychom také zvážit orientaci domu a pokojů vůči světovým stranám. Je důležité mít dostatek světelných paprsků v pokojích, kde trávíme spoustu času a také si uvědomme, že sluneční energie, která prochází do našeho domu nám může ušetřit značnou část nákladů na energie. Základním předpokladem je...

Většina zájemců o novou nemovitost si nastaví filtr dle ceny, dispozice a lokality a vrhne se na hledání nového bydlení. Systém jim vyfiltruje požadované nemovitosti a hurá k prohlížení jednotlivých domů či bytů. Jakým způsobem se ale můžeme v nabídce odlišit, tak aby Vaše nemovitost v inzerci vyčnívala a působila jako magnet?

Čas letí opravdu rychle a už máme za sebou dalších 6 měsíců v novém roce 2020. Bohužel po skvělém startu do roku 2020, kdy ceny nemovitostí byly vysoko, úrokové sazby hypoték přijatelné a k tomu se lidé nebáli utrácet, přišla pandemie COVID 19. Tato okolnost velmi zamíchala kartami ve všech odvětví. Realitní trh, finanční trh a stavebnictví...