Nejprve mě poznejte 

Po vystudování vysoké školy v Praze jsem odcestoval do zahraničí. Žil jsem skoro 3 roky v krásné Sydney a měl dostatek času přemýšlet nad svou kariérou. Jsem přesvědčen o tom, že předpokladem k tomu, aby člověk odvedl více než 100% kvalitu práce pro své klienty je najít takovou práci, která se stane i jeho vášní. A já ji, i díky oceánu v Austrálii, našel.

V Austrálii jsem dostal příležitost poprvé pohlédnout pod pokličku realitního businessu. Seznámil jsem se s majitelem rodinné developerské firmy, který se stal zároveň mým mentorem. Mimo to jsem získal obrovské zkušenosti, jak životní, tak i pracovní a plnil si své dětské sny. Dovolím si zde sdílet pár nádherných okamžiků ze svého pobytu u protinožců. 

Nastavení vlastních pravidel hned od začátku

Když jsem začínal jako realitní konzultant v České republice, zjistil jsem nemilé překvapení. Přístup ke klientům a obecně k obchodu je často neprofesionální a nelidský. Velmi odlišný než ve vyspělých zemí.

Na každou schůzku s klientem jdu s vědomím, že se často jedná o jediný majetek nebo finance klienta, které jsou získány/naspořeny za celý život. S tímto vědomím se k celému obchodu stavím a odvádím stoprocentní práci. 

Na začátku jsem si nastavil jasné cíle:

  • být férový 
  • jenom kvalitou lze získat důvěra klientů
  • kvalita je více než kvantita
  • být lidský
  • být aktivní 
  • navrhovat komplexní řešení klientovi na míru
  • vzdělávat se v oboru

Kdo za mnou stojí?

Velmi brzy jsem si uvědomil, že na všechno sám nestačím a je potřeba spolupracovat se silnými partnery, kteří dokáží pro mě a zejména pro mé klienty zařídit bezpečný a stabilní základ pro mou práci. 

Hlavním partnerem je společnost Fincentrum Reality, která mi zejména dává silné zázemí, vlastní prostory, řeší právní náležitosti mých zakázek a v neposlední řadě mě dále vzdělává díky odborných konzultacím. 

Realitní trh je silně propojen s trhem finančním a mnoho z mých klientů musí řešit financování pomocí hypotečního úvěru. Proto jsem navázal spolupráci se švýcarskou společností Swiss Life Select a Fincentrem, kteří pomohou mým klientům zařídit hypoteční úvěr. 

Fincentrum Reality je nejrychleji rozvíjející realitní kancelář v posledních letech v ČR, která má nejvíce pozitivních hodnocení od klientů na realitních portálech. Už pří počátečních jednání jsem viděl, rozdíl v přístupu oproti jiným RK. Díky propojení s mateřskou společností, Fincentrum Reality zajišťují komplexní servis při realizaci realitních obchodů a jejich financování s cílem zajištění spokojenosti klientů a profesionálního přístupu.

Transparentnost a důvěryhodnost transakcí společnosti zaštiťují svým dohledem nezávislá auditorská firma PwC a Česká národní banka. Fincentrum Reality jako jediná RK v ČR je auditorována a kontrolována pro zajištění důvěryhodnosti svým klientům. 

Fincentrum & Swiss Life Select je přední finančně-poradenskou společností v České republice, která poskytuje komplexní finanční služby na nejvyšší kvalitativní úrovni. Je součástí finanční švýcarské skupiny Swiss Life, předního poskytovatele penzijních a finančních řešení v Evropě s tradicí již více než 160 let. Prostřednictvím kvalitních finančních poradců pomáháme soukromým i firemním zákazníkům připravit se na jejich finanční budoucnost.

Swiss Life Group je předním poskytovatelem životních, důchodových a finančních řešení v Evropě s historií od roku 1857. Swiss Life spravuje aktiva v hodnotě 254 mld CHF. Skupina zaměstnává přibližně 8 600 zaměstnanců a zhruba 14 000 certifikovaných finančních poradců. Akcie Swiss Life jsou obchodovány na burze v Curychu a jsou rovněž zařazeny do hlavního indexu SLI (Swiss Leader Index), který zahrnuje 20 největších společností obchodovaných na burzách ve Švýcarsku. Agentura Standard & Poor's hodnotí společnost Swiss Life ratingem A+ se stabilním výhledem.

Moje cesta k úspěchu

Ve své práci se spoléhám a maximálně využívám osobní zkušenosti získané ze zahraničí, moderní technologie a nástroje na provádění analýz a mimo to vždy důležité kroky konzultuji se svými zkušenými kolegy z oboru. Zároveň se neustále vzdělávám a inspiruji dalšími úspěšnými kolegy.

Dále za mnou stojí společnost Fincentrum Reality, která pro mě vytváří ideální podmínky pro práci (kompletní servis právní servis, marketingová podpora, konzultace s finančními poradci, individuální školení, firemní know how pro makléře a další).

Spolupracovat s tak silným partnerem mi přináší velké výhody. To se také odráží na kvalitě mé práce a spokojenosti klientů. 

Fér jednání je u mě samozřejmostí

Férový přístup ke všem zúčastněným stranám byl měl být naprostou samozřejmostí. U mě si tím můžete být naprosto jistí. Nikdy nic nezamlčuji. Jsem přesvědčen o tom, že pouze s férovým jednáním lze dlouhodobě navazovat kvalitní vztahy se svými klienty, plnit jejich očekávání a být úspěšný konzultant.

Proto vždy každá schůzka začíná zjišťováním potřeb a požadavků klienta. Důležitým prvek férového jednání je bezesporu nastavení pravidelného informování majitele nemovitosti o aktuálním stavu obchodu.